روش نصب کدفا

روش نصب کدفا

نصب و استفاده از کدفا ورژن 2021 بسیار ساده و با چند کلیک قابل انجام است.

نکته ی مهم: فایل setup را حتما بصورت Run as administrator اجرا کنید. در صورتی که از نسخه های قدیمی کدفا استفاده می کنید ابتدا نسخه ی قدیمی را uninstall کنید.

نکته مهم: در صورت مشاهده ی پنجره ی "Windows protected your PC"، روی لینک "More info" و سپس روی دکمه ی "Run anyway" کلیک کنید.

برای نصب، به روش زیر عمل کنید:

  1. اگر اتوکد باز است، آن را ببندید.
  2. فایل Setup را تحت کاربر ادمین، اجرا کنید. برای این کار روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Run as administrator را انتخاب کنید.

  3. مراحل نصب را تا انتها انجام دهید و سپس روی دکمه "Finish" کلیک کنید.
  4. مانند تصاویر زیر، اجازه دهید کدفا نصب شود، سپس دگمه Finish را کلیک کنید.

  5. اتوکد را اجرا کرده و در خط فرمان اتوکد، یکی از دستورات کدفا، را تایپ کنید، به عنوان مثال تایپ کنید: cadfa و اینتر کنید. در اتوکد 2015 به بعد ممکن است با پیغام "Security Concern"  مواجه شوید. در این صورت حتما روی دکمه "Load" کلیک کنید، در غیر این صورت برنامه کار نخواهد کرد. در اتوکد 2016 به بعد می توانید گزینه "Always load this application"، را فعال کنید تا دوباره این پیغام نمایش داده نشود. در صورتی که بصورت اتفاقی یا ناخواسته روی "Do not Load" کلیک کردید، برای رفع مشکل، مطلب "علت کار نکردن کدفا" را مطالعه کنید.

  6. در پنجره ی "لایسنس"، گزینه ی "لایسنس رایگان محدود" را انتخاب کنید. کدفا به سرور کانکت می شود و برای شما مجوز استفاده موقت را صادر می کند و طی یک پیغام به اطلاع می رساند. در صورت مشاهده پیغام "خطای اتصال به سرور"، مطمئن شوید که آنتی ویروس یا فایروال نصب شده روی سیستم شما، دسترسی اتوکد را به اینترنت، محدود نکرده باشد. آنتی ویروس Eset smart security یا nod 32 معمولا بلافاصله پس از نصب اتوکد، یک پیغام نمایش می دهد. اگر پیغامی مشاهده نکردید باید به تنظیمات آنتی ویروس مراجعه کرده و برنامه اتوکد را از لیست اپلیکیشن های محدود شده، خارج کنید.

برای تهیه ی لایسنس بدون محدودیت زمانی، مطلب "تهیه ی لایسنس کدفا" را مطالعه کنید.

در صورتی که هنوز کدفا را دانلود نکرده اید، ابتدا کدفا را دانلود کنید.

دانلود کدفا

دیدگاه کاربران

0
5
4
3
2
1