رفع مشکل برعکس نوشته شدن متن فارسی (آینه ای شدن) در اتوکد با کدفا

رفع مشکل برعکس نوشته شدن متن فارسی (آینه ای شدن) در اتوکد با کدفا

هنگام نوشتن متن فارسی با کدفا در اتوکد، در بعضی از فایل ها، متن ها بصورت برعکس (به صورت آینه ای) تایپ می شود. در ادامه علت این باگ و روش رفع آن را با هم بررسی می کنیم.

بررسی علت

این باگ هنگامی رخ می دهد که استایل جاری (Current Style) روی استایلی تنظیم شده باشد که در آن از فونت های فارسی خانواده ی نسخ استفاده شده باشد. استایلی که روی این فونت ها تنظیم می شود باید گزینه ی Backwards برای آنها فعال باشد تا درست نمایش داده شود در حالی که بطور معمول برای سایر فونت ها این گزینه باید غیر فعال باشد. حال اگر این استایل به عنوان استایل جاری تنظیم شده باشد و سپس اقدام به نوشتن متن با کدفا کنید، متنی که می نویسید نیز گزینه ی Backwards آن فعال خواهد شد و باعث برعکس دیده شدن متن می شود.

گزینه ی Backwards در دو سطح قابل تنظیم است. در سطح استایل و در سطح متن. شما در تنظیمات استایل می توانید این گزینه را فعال یا غیر فعال کنید و نیز برای هر متنی که می نویسید نیز می توانید این گزینه را فعال یا غیر فعال کنید. برای تنظیم Backwards در سطح استایل از دستور STYLE اتوکد استفاده کنید و استایل مورد نظرتان را پیدا و گزینه  Backwards را بصورتی که در پیش نمایش درست دیده شود، فعال یا غیر فعال کنید. برای تنظیم Backwards در سطح متن، در اتوکد متنی که برعکس نوشته شده را انتخاب کنید و سپس دستور PROPERTIES را تایپ کنید. در پنجره Properties در انتهای لیست در بخش Misc گزینه ی Backwards را روی حالت Yes یا No تنظیم کنید تا متن شما درست نمایش داده شود.

رفع مشکل

اما چه کنیم که متنی که با کدفا می نویسیم بصورت پیش فرض برعکس نوشته نشود؟

برای این کار باید Current Style را روی استایلی تنظیم کنید که گزینه ی Backwards آن خاموش باشد. به عنوان مثال روی استایل پیشفرض اتوکد یعنی Standard. دستور STYLE را در اتوکد اجرا کنید، سپس استایل Standard را انتخاب و روی دکمه ی Set Current کلیک کنید. برای درک بهتر این مطلب به تصویر بالای این مطلب نیز دقت کنید.

این باگ در آپدیت بعدی کدفا برطرف خواهد شد.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده. اولین نفری باشید که در این مورد نظر می دهید.