کدفا فارسی نویس اتوکد ورژن 2021Cadfa AutoCAD Farsi Writer Version 2021

دسته: اتوکد
زیردسته: نرم افزار
کدفا فارسی نویس اتوکد، قابل استفاده در اتوکد 2007 تا 2021 - ویندوز XP تا 10

از زمانی که اولین نسخه اتوکد توسط شرکت اتودسک برای محیط داس تولید شد، سال ها می گذرد. نسخه بسیار ساده و ابتدایی که با این حال بسیار خوب درخشید. اما از همان ابتدا نیز نمی شد در نقشه های اتوکد، فارسی تایپ کرد.

پس از گذشت چندین سال از ظهور اتوکد، به همت تعدادی از برنامه نویسان ایرانی، یک برنامه به زبان اتولیسپ با نام کاتب (kateb) نوشته شد که به همراه خود چندین فونت فارسی نیز عرضه می کرد. این برنامه اتولیسپ رایگان تا سال ها مشکل فارسی نویسی در نقشه های ترسیم شده با اتوکد را مرتفع کرد.

اتوکد تحت سیستم عامل داس

با تولید ورژن های جدید اتوکد و پشتیبانی از فونت های True Type، همچنان مشکل نوشتن متن فارسی در اتوکد وجود داشت و جز برنامه کاتب و چندین برنامه اتولیسپ دیگر که آن ها هم فقط فونت های مخصوص اتوکد را پشتیبانی می کردند، روش دیگری برای فارسی نویسی در اتوکد وجود نداشت.

پس از مدتی، نرم افزارهای فارسی نویس در محیط های گرافیکی که به روش کپی کردن و چسباندن (Copy & Paste) کار می کردند پا به عرصه ظهور گذاشتند از جمله فارسی نویس مریم، فارسی نویس پروین، فارسی نویس البرز و ...

روش کار به این شکل بود که باید متن فارسی، داخل این نرم افزارها نوشته می شد، سپس آن را کپی کرده و در مکان مورد نظر در نرم افزار گرافیکی (از جمله اتوکد) قرار می داد.

هر چند این روش بسیار وقتگیر بود اما مشکل استفاده از فونت های توپر True Type فارسی در نرم افزار های گرافیکی را مرتفع می کرد.

متاسفانه این فونت ها از هیچ استانداردی تبعیت نمی کردند و هر روز به تعداد آن ها نیز افزوده می شد. با گذشت زمان، کاربران اتوکد و نقشه های ترسیم شده با فونت های فارسی مختلف، با انبوهی از مشکلات مواجه شدند. دفاتر فنی و معماران و طراحان اتوکدکار باید تعداد زیادی فونت را نگهداری میکردند تا بتوانند متن های فارسی نوشته شده در کنار نقشه ها را به درستی مشاهده و پرینت کنند. اگر لازم می شد متن ویرایش شود باید حتما نسخه ای از همان نرم افزاری که با آن نوشته شده، تهیه می شد. در مورد متون نوشته شده با برنامه های اتولیسپ نیز که اصلا امکان ویرایش متن وجود نداشت. در مورد جستجو نیز وضع به همین منوال بود.

کدفا (cadFA) که نام آن از ترکیب دو عبارت CAD مخفف عبارت Computer Aided Design و FA مخفف کلمه Farsi گرفته شده، نرم افزاری است که به منظور ساماندهی به این وضع آشفته فونت فارسی برای اتوکد، طراحی شد. این نرم افزار برخلاف نرم افزارهای دیگر هیچ فونتی به همراه خود عرضه نمی کند بلکه قابلیت فارسی نویسی با فونت های سایر نرم افزارها را یکجا جمع کرده و برای تایپ فارسی در اتوکد مشکل شما را برطرف میکند.

علاوه بر این، امکان جستجو و ویرایش متن فارسی و تبدیل آن از فرمتی به فرمت دیگر را نیز در خود جای داده است. به عنوان مثال تبدیل متن از فرمت کاتب به پروین و بالعکس و ... در کدفا به راحتی و با چند کلیک قابل انجام است. برای آگاهی از تمامی قابلیت های کدفا، صفحه قابلیت های کدفا را ببینید.

هم اکنون نسخه 2021 نرم افزار کدفا سازگار با اتوکد 2021 با پشتیبانی بیش از 800 فونت، آماده  است که می توانید آن را دانلود و امتحان کنید.

با کدفا به راحتی در اتوکد فارسی بنویسیم

اینک کدفا برای اتوکد 2021

با توجه به اینکه شرکت اتودسک هرسال ورژن جدیدی از اتوکد ارائه می کند و نیز نیاز جامعه مهندسی به فارسی نویسی در این نرم افزار محبوب، بر آن شدیم که کدفا را با اتوکد 2021 نیز سازگار نماییم.

5 روز استفاده رایگان

قبل از خرید قطعی لایسنس کدفا، می توانید یک لایسنس رایگان 5 روزه تهیه کنید. شایان ذکر است لایسنس رایگان کدفا با لایسنس اصلی هیچ تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در مدت زمان استفاده است.

پشتیبانی از 11 فرمت مختلف و بیش از 800 فونت

پشتیبانی کدفا از 11 فرمت مختلف رایج و تنوع بیش از 800 فونت ، آن را به بهترین نرم افزار فارسی نویس اتوکد تبدیل کرده است.صفحه ی فونت های کدفا را ببینید.

15 قابلیت منحصر به فرد

نوشتن متن فارسی، ویرایش متن فارسی، جستجو، و جایگزینی متن، تغییر فرمت نوشته ها، بسته بندی فایل به همراه فونت ها مورد نیاز و چندین قابلیت دیگر تنها تعدادی از قابلیت های منحصر به فرد کدفا است.

مشاهده ی همه قابلیت های کدفا

نصب سریع و آسان

استفاده کنندگان اتوکد، تقریبا همه می دانند که نرم افزارهای اتولیسپ نوشته شده برای آن را باید ابتدا لود کرد. کدفا بعد از نصب نیاز به لود شدن با appload ندارد. و با تایپ مستقیم هر کدام از دستورات آن بارگذاری می شود. این قابلیت کدفا به این دلیل پیش بینی شده تا از مصرف بیهوده منابع سیستم تا قبل از نیاز به آن جلوگیری شود. 

راهنمای نصب کدفا

تهیه لایسنس کدفا

ابتدا نسخه متناسب با اتوکدتان (64 یا 32 بیتی) را دانلود و نصب کنید. سپس در اتوکد تایپ کنید: cadfa و اینتر کنید. سپس کدفا را با لایسنس رایگان 5 روزه فعال کنید یا لایسنس اصلی را بدون محدودیت زمانی، خریداری کنید.

تهیه ی لایسنس کدفا

راهنمای استفاده از کدفا 2021

دستورات کدفا 2021 همان دستورات ورژن های قبلی است. برای آگاهی از دستورات کدفا، آموزش کدفا را ببینید.

پرسش و پاسخ متداول در مورد کدفا فارسی نویس اتوکد ورژن 2021

 1. کدفا چیست؟

  کدفا، نرم افزاري است که به اتوکد شما اضافه مي شود و به شما امکان مي دهد تا بدون دردسر در اتوکد، فارسي تايپ کنيد.

 2. چگونه کدفا را برای اتوکد، نصب کنم؟

  فایل setup کدفا را بصورت Run as administrator اجرا کنید.

 3. آيا مي توان کدفا را قبل از خريد، دانلود و تست کرد؟

  بله. کدفا را می توانید دانلود و نصب کنيد و به مدت 5 روز از آن به صورت آزمايشي استفاده کنيد.

 4. چگونه مي توانم از کدفا استفاده کنم؟

  پس از نصب، در اتوکد، تايپ کنيد: CADFA و کليد اينتر روي کيبورد را بفشاريد. يک نوار ابزار در سمت راست اتوکد شما بارگذاري مي شود که به شما امکان مي دهد به راحتي از کدفا استفاده کنيد.

 5. چگونه مي توانم فايل لايسنس کدفا را بخرم؟

  خريد فايل لايسنس کدفا فقط به صورت آنلاين و از طریق خود نرم افزار امکانپذير است و در وب سايت فایلکده دات کام، (همين سايت) انجام مي شود.

 6. آيا مي توان با خريد يک نسخه از کدفا، آن را روي چند کامپيوتر نصب و استفاده کرد؟

  خير. هر فايل لايسنس، مخصوص يک کامپيوتر است و براي استفاده روي کامپيوترهاي ديگر بايد به طور جداگانه براي آنها لايسنس تهيه کرد.

 7. آيا با نصب ويندوز يا فرمت کردن هارد، بايد دوباره لايسنس را بخرم؟

  خير. کافيست پس از نصب اتوکد، نسخه ی رايگان کدفا را دوباره نصب کنيد و سپس لایسنسی که قبلا خریداری کرده اید را در نرم افزار وارد نمایید.

 8. آيا با تغيير قطعات سخت افزاري سيستم، بايد فايل لايسنس کدفا را دوباره تهيه کنم؟

  در صورت تعويض مادربورد يا CPU، مجبور هستيد دوباره لاينس کدفا را بخريد ولي در مورد تعويض ساير قطعات سخت افزاري، مشکلي ايجاد نمي شود و همان لايسنس قبلي ، کار مي کند.

 9. آيا کدفا روي ويندوز 10 و اتوکد 2021 کار مي کند؟

  بلي. آخرين نسخه کدفا (نسخه 2021) روي ويندوز 10 و ويندوزهاي پايينتر و اتوکد 2007 تا 2021، 32 بيتي و 64 بيتي، کار مي کند.

 10. کدفا را دانلود و نصب کردم اما تعداد فونت هاي آن خيلي کم است. چرا؟

  وقتي کدفا را نصب مي کنيد، از هر فونت فقط يکي به صورت نمونه نصب مي شود براي دانلود فونت های بیشتر در نرم افزار در پنجره ی "نوشتن متن فارسی"، روی دکمه ی آبی رنگ "دانلود فونت" کلیک کنید.

 11. آيا دفاتر فني براي پرينت نقشه هايي که درون آن ها از کدفا براي فارسي نوشتن استفاده شده، بايد کدفا را داشته باشند؟

  خير، نيازي نيست. کافيست فونت هايي که از آن ها در نقشه استفاده شده را با فايل نقشه حمل کنيد. نرم افزار کدفا براي اين کار نيز چاره اي دارد. در اتوکد، تايپ کنيد: CFM و کليد اينتر روي کيبورد را بفشاريد. اين دستور به شما امکان مي دهد فايل اتوکد را به همراه تمام فونت هاي استفاده شده، در يک پوشه بسته بندي کنيد.

 12. من فايل لايسنس را خريداري کردم اما هنوز هم نمي توانم بدون محدوديت از آن استفاده کنم.

  پس از خريد فايل لايسنس به صورت آنلاين، لايسنس به صورت اتوماتيک براي شما ايجاد مي شود و لينک دانلود آن در اختيارتان قرار مي گيرد. بايد فايل را دانلود و در نرم افزار وارد کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل، در سیستم پشتیبانی آنلاین، یک تیکت ثبت کنید تا به شما پاسخ داده شود.

 13. يک فايل نقشه شهري دارم که در آن نام خيابان ها با فونت پروين نوشته شده، مي خواهم آن را به فونت نسخ تبديل کنم. آيا کدفا مي تواند به من کمک کند؟

  بله، البته. در اتوکد تایپ کنید: CFN و اینتر کنید.

 14. پس از خرید آنلاین، چقدر طول می کشد تا فایل لایسنس بدستم برسد؟

  در روش پرداخت آنلاین، بلافاصله و در روش پرداخت واریز به کارت، حداکثر یک روز کاری.

 15. فایل لایسنس کدفا را خریداری کرده ام، ویندوز را دوباره نصب کردم و نمی توانم از لایسنس استفاده کنم، چگونه می توانم با مسئولین پشتیبانی سایت، تماس بگیرم؟

  در سیستم پشتیبانی آنلاین، یک تیکت ثبت کنید تا به شما پاسخ داده شود.

 16. لایسنس این نرم افزار برای چه مدتیست؟ و آیا برای نسخه های بالاتر هم کاربرد دارد؟

  محدودیت زمانی ندارد. لایسنس هر ورژن کدفا فقط برای همان ورژن و همه آپدیت های همان ورژن است. به عنوان مثال: لایسنس کدفا 2021 فقط برای کدفا 2021 و آپدیت های ساب ورژن مربوط به ورژن 2021 است.

 17. آیا فایل هایی که با کدفا، درون آن فارسی نوشته شده، روی کامپیوتری که کدفا ندارد باز می شود؟

  بله. برای باز کردن فایل هایی که داخل آنها فارسی تایپ شده، فقط به فونت فارسی احتیاج دارید که می توانید به رایگان، فونت ها را از سایت فایلکده دات کام، دانلود کنید. هر نقشه ای که ترسیم می کنید و داخل آن از کدفا یا نرم افزار دیگری برای فارسی نوشتن استفاده می کنید، برای جابجایی، لازم است فونت هایی که در نقشه استفاده کرده اید هم با آن فایل جابجا شود. لزومی به نصب همه فونت ها در کامپیوتر مقصد نیست، فقط فونت هایی که در نقشه استفاده شده است، کفایت می کند. یک دستور نیز در کدفا به همین منظور تعریف شده است که کار شما را در این مورد راحت می کند. در اتوکد تایپ کنید: CFM و اینتر کنید.

 18. در اتوکد 2015 به بعد، زمانی که یکی از دستورات کدفا را اجرا می کنم با پیغام خطای "loading error" مواجه می شوم و کدفا کار نمی کند. چرا؟

  این مشکل مربوط به موتور Security Concern اتوکد هست که برای امنیت، اجازه ی اجرا شدن برنامه هایی شخص ثالث را نمی دهد. اما نگران نباشید این مشکل براحتی قابل برطرف کردن است. در اتوکد تایپ کنید: OP و اینتر کنید. سپس روی تب system رفته و دکمه ی Security Options را کلیک کنید. سپس دستگیره ی Security Level را روی Off قرار دهید. همه ی پنجره های باز را تایید کنید. اتوکد را ببندید و دوباره اجرا کنید.

 19. هنگام اجرای فایل setup نرم افزار کدفا، با پیغام آبی رنگ "Windows protected your PC" مواجه می شوم علت چیست؟

  ویندوز، هنگام اجرای برنامه های شخص ثالث که سورس آنها برایش مشخص نیست، جهت امنیت بیشتر این پیغام را نمایش می دهد و از شما می خواهد فقط در صورتی که از تولید کننده ی نرم افزار مطمئن هستید آن را اجرا کنید. برای اجرا کافیست روی لینک "More info" و سپس روی دکمه ی "Run anyway" کلیک کنید.

 20. هنگام اجرای کدفا در اتوکد 2021 با پیغام "error: Automation Error. Invalid variant operation" مواجه می شوم و کدفا کار نمی کند علت چیست؟

  علت این مشکل تنظیم متغیر سیستمی LISPSYS هست. باید این متغیر سیستمی را روی عدد 0 تنظیم کنید. برای این کار تایپ کنید: LISPSYS و اینتر کنید و سپس عدد 0 را وارد کرده و اینتر کنید. اتوکد را ببندید و دوباره باز کنید.

دیدگاه کاربران در مورد کدفا فارسی نویس اتوکد ورژن 2021

4.2
32
5
4
3
2
1
مدیر سایت
6 ماه قبل
بالاخره ورژن 2021 کدفا آماده شد. با تشکر از شکیبایی همه ی دوستان و پوزش بابت تاخیر در آپدیت نرم افزار. دیدگاه هایی که در پایین مشاهده می کنید مربوط به ورژن های قدیمی کدفا هست.
S
سیامک
2 سال قبل
چند ماه پیش قرار بود ورژن جدید بدین ولی هنوز خبری نیست ، چرا ؟

مدیر سایت
2 سال قبل
بدلیل مشکلات فنی، آپگرید نرم افزار فعلا به تعویق افتاده. ممنون از توجه شما.
M
مسعود محمدی
2 سال قبل
سلاممن قبلا این نرم افزار روی اتوکد 2018 نصب کرده بودم، درست عمل می کردالان ویندوز عوض کردم دوباره نصب کردمنرم افزار اجرا کردم تو کد دستور اجرا می کنم چیزی نمیاد

مدیر سایت
2 سال قبل
با سلام به شما؛ کدفا فعلا تا اتوکد 2016 و ویندوز 8.1 رو پشتیبانی میکنه. روی اتوکدهای ورژن جدیدتر، تست نشده.
B
بهزاد
2 سال قبل
سلام لطفا نسخه 2017 نرم افزار رو در صورت امکان برای دانلود قرار دهید. با تشکر
Z
زهیر
3 سال قبل
سلام فایل کد من بعد از پرینت حروف را به صورت نا منظم نمایش میده. فونت اولیه arbic transparent بوده که من به همون روش توصیه شده توسط شما عوضش کردم ;-)

مدیر سایت
3 سال قبل
با سلام، روشی که در مطلب "رفع مشکل نمایش فونت فارسی در اتوکد برای نوشته های تک خطی" توضیح داده شده مربوط به متن های تک خطی هست (Text)، متن های چندخطی یعنی (MText) ها به این روش درست نمی شوند. شاید مطلب "رفع مشکل چاپ متن فارسی نوشته شده در اتوکد با فونت های truetype استاندارد ویندوز" بتونه به شما کمک کنه.
A
amirhosein
3 سال قبل
سلام ایا برای نسخه 64 بیت اتوکد 2017 هم منتشر خواهید کرد ؟ چه زمانی ؟

مدیر سایت
3 سال قبل
با سلام. بله نسخه 2018 برای اتوکد 2007 تا 2018 و ویندوز 10 در مردادماه منتشر خواهد شد.
N
نیما
3 سال قبل
با سلام خدمت شما من برنامه ی شما رو دانلود کردم اجرا میشه مشکلی هم نداره اما موقع پرینت گرفتن بهم میریزه تنظیمات پرینترم هم روی تروتیپ از تکست(true type as text) قرار داره تمام راه حا ها رو هم امتحان کردم ولی جواب نداده خواهشا اگه امکانش هست سریع راهنمایی کنید .

مدیر سایت
3 سال قبل
با سلام به شما. در اتوکد تایپ کنید: cadfa و اینتر کنید، سپس طبق راهنمایی در لینک زیر، یک متن بنویسید و اون رو پرینت کنید و نتیجه رو اعلام کنید.آموزش استفاده از کدفا برای فارسی نوشتن در اتوکد
S
سیدبهزاد
3 سال قبل
من دنبال کاتبی هستم که اعداد فارسی رو درست همون جور که تایپ میکنه بنویسه نه برعکس. یعنی وقتی 123 مینویسم 321 نشه. کسی همچین کاتبی داره؟برام ایمیل کنه: sbh400@yahoo.com
L
lmohammah ali
4 سال قبل
جناب آقای پور عباس با سلام منظورم از سوال این بود که دانلود فونت های اضافی مریم و پروین و . . . قابلیت های تعداد فونت در نرم افزار کدفا را افزایش می دهد یعنی در پنجره فونت های کدفا به تعداد فونت ها افزوده می شود یا خیر کدفا باهمان فونت های نشان داده شده در نسخه آزمایش قابل استفاده است و دانلود فونت های فوق الذکرتاثیری در افزایش تعداد فونت های قابل استفاد در نرم افزار نخواهد داشت ارادتمند طالب زاده

مدیر سایت
4 سال قبل
با سلام. فونت های پروین 98، فونت های پروین 2003، فونت های پروین 2005، فونت های مریم، فونت های آی پی تی و فونت های البرز 5، که لینکشون رو هم گذاشتم، اگه دانلود کنید و برای ویندوز نصبشون کنید. سپس اتوکد رو ببندید و دوب
G
ghaaleh
4 سال قبل
با سلام من نسخه رایگان و نصب کردم مشکلی ازم بر طرف نشد ی سوال داشتم من کاتب و سایر فونتها رو از سایتتون دانلود کردم اما متاسفانه باز نقشه فونت هایش خوانده نمیشود ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار میتوانم کنم

مدیر سایت
4 سال قبل
غزاله خانم، برای بازکردن نقشه های مشکل دار که فونت فارسی توی آنها استفاده شده، نیاز به کاتب یا کدفا ندارید و فقط باید فونت دانلود و نصب کنید و ضمنا حتما مقاله زیر رو مطالعه کنید:رفع مشکل نمایش فونت فارسی در اتوکد برای نوشته های تک خطی
B
behzad
4 سال قبل
من کدفا رو خریدم و کاملا ازش راضیم یک سوال داشتم امکان داره فونت های نستعلیق هم اضافه بشه؟

مدیر سایت
4 سال قبل
در صورتی که امکانش باشه، در نسخه 2017، قرار داده میشه.
H
hossein samani
4 سال قبل
سلام متاسفانه روی اتوکد 2017 اجرا نمیشود . لطفا کدفا را ارتقاء دهید . با تشکر

مدیر سایت
4 سال قبل
با سلام. در برنامه هست. اما به خاطر سازگاری با ویندوز 10، ممکنه کمی طول بکشه.
M
میلاد
4 سال قبل
خیلی وقت صرف میشه برا دانلود. لطفا ساده ترش کنید.
M
منصوری
4 سال قبل
در اتوکد 2015 نصب کردم خطا می دهد:Command: CADFAInitializing...cadFA is Loading............error: Automation Error. Invalid argument ACAD in ItemCommand:Command: cadfaerror: Automation Error. Access violation at address 000000003EC27FEE in module 'cadFA.dll'. Read of address 0000000000000680

مدیر سایت
4 سال قبل
دو علت می تونه داشته باشه:
 • در صورتی که اتوکد شما 32 بیت هست باید ورژن 32 بیت کدفا رو نصب کنید و برای اتوکد 64 بیتی، باید کدفا 64 بیتی رو نصب کنید.
 • اتوکد درست نصب نشده و یا همه قابلیت های اتوکد نصب نشده. لازم هست که اتوکد رو دوباره نصب کنید.
GH
غلامحسن
4 سال قبل
در اتوکد 2015 نصب کردم خطا می دهد:Command: CADFAInitializing...cadFA is Loading............error: Automation Error. Invalid argument ACAD in ItemCommand:Command: cadfaerror: Automation Error. Access violation at address 000000003EC27FEE in module 'cadFA.dll'. Read of address 0000000000000680

مدیر سایت
4 سال قبل
دو علت می تونه داشته باشه:
 • در صورتی که اتوکد شما 32 بیت هست باید ورژن 32 بیت کدفا رو نصب کنید و برای اتوکد 64 بیتی، باید کدفا 64 بیتی رو نصب کنید.
 • اتوکد درست نصب نشده و یا همه قابلیت های اتوکد نصب نشده. لازم هست که اتوکد رو دوباره نصب کنید.
N
نیما
4 سال قبل
سلاملینک دانلود فیلتر شده لطفا رسیدگی نمایید

مدیر سایت
4 سال قبل
فایل ها به سرور پر سرعت منتقل شدند تا بتونید براحتی دانلود کنید.
M
ملیحه
4 سال قبل
سلام خسته نباشید . من نمی تونم لینک دانلود رو پیدا کنم مشکل چیه

مدیر سایت
4 سال قبل
سلام. باید در سایت ثبت نام کنید.
M
Morteza
4 سال قبل
با سلام! و خسته نباشی . متاسفانه برای Civil 3D 2016 برای سیستم 64 جواب نمیده. برنامه به صورت کامل نصب نمیشه و در حین نصب ، خارج میشه ، ویندوز 7 - من نسخه 32 رو برای Civil 3D 2013 نصب کردم وخیلی راحت وسریع نصب شد و قابل استفاده میباشد .ممنون میشم راهنمایی کنیین...

مدیر سایت
4 سال قبل
با سلام به شما. کدفا روی Civil 3D تست نشده.
K
کورش
5 سال قبل
آقا مشکل از فایل من بود، یک فایل جدید باز کردم و کدفا کارکرد، جوری که همین الان خریدمش...دستتون درد نکنه. آفرین

مدیر سایت
5 سال قبل
آقا کوروش، خوشحالم از اینکه کدفا تونسته رضایت شما رو جلب کنه. موفق باشید.
K
کورش
5 سال قبل
ممنون از جواب سریعتونمن فراموش کردم که بگم این مشکل رو با نرم افزار شما پیدا کردم، البته با کاتب همچین مشکلی وجود نداره بجز همونایی که همه عزیریزان میدونن. بعد از نصب کدفا و فونتها موقع نوشتن متون سروته نشون داده میشن. در ورژن های بعدی اتوکد شما پیشنهاد نصب هات فیکس رو داده بودید که ظاهرا خیلی جواب نداده بود. خواستم ببینم راه دیگه ای وجود داره برای رفع این مشکل؟در ضمن باید بگم نرم افزار خوبی طراحی کردین، هرچند روی سیستم من تا الان جواب نداده.

مدیر سایت
5 سال قبل
آقا کوروش، هاتفیکس فقط برای اتوکد 2016 هست و باعث رفع مشکل هنگام پرینت یا تبدیل به پی دی اف، میشه. هنگام نوشتن متن در اتوکد، اگه از کدفا استفاده می کنید، نباید مشکلی وجود داشته باشه. مگر اینکه شما به صورت دستی خودتون استایل ساخته شده رو تغییر بدید و backward رو روشن یا خاموش کنید. اگه تمایل داشتید می تونید قسمتی از فایل مشکل دار رو به آدرس ایمیل وی شاپ، که در صفحه تماس با ما هست، بفرستید تا بررسی کنم و اگه باگی وجود داره در نسخه بعدی رفع کنم. با تشکر
K
کورش
5 سال قبل
با سلاممن از اتوکد 2011 ورژن 64 بیت استفاده میکم، و متاسفانه حروف بصورت برعکس نوشته میشن. البته سعی کردم از backwards استفاده کنم ولی مشکلم حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید.
SH
شیلا
5 سال قبل
خواستم تشکر کنم بابت نرم افزار خوب کدفا. امیدوارم موفق باشین و یه انتقاد هم داشتم اینکه نمیشد نرم افزار برای ورژن های جدید اتوکد هم کار کنه و نیاز به ورژن جدید کدفا نباشه؟ البته به خاطر خرید مجدد، منظورم نیست. برای این می گم که تا ورژن جدید اتوکد میاد مدتی طول میکشه که نسخه جدید کدفا حاضر بشه. :lol:

مدیر سایت
5 سال قبل
با سلام به شما شیلا خانم. ورژن های جدید اتوکد معمولا با ورژن قبل از اون کمی فرق می کنه و معمولا باعث میشه نرم افزار قدیمی روی اون کار نکنه یا مشکل داشته باشه بنابراین لازمه که ورژن قبلی نرم افزار کدفا، هم همراه با اتوکد، به روز بشه و کدهای برنامه نویسی بازنگری بشه. امیدوارم این دفعه بتونیم نسخه جدید کدفا رو با تاخیر کمتری نسبت به قبل ارائه بدیم. موفق باشید.
A
علیرضا
5 سال قبل
با سلام مجددبله راهنمای کدفا.متن" از چپ به راست نوشته میشه".

مدیر سایت
5 سال قبل
آقا علیرضا، ابتدا کدفا رو طبق لینک زیر، نصب و فعال سازی موقت کنید:راهنمای نصب و فعال سازی کدفاسپس، آموزش نحوه استفاده از کدفا رو ببینید:آموزش نحوه استفاده از کدفافونت های مورد نیاز رو هم از لینک زیر دانلود و نصب کنید:دانلود فونت فارسی برای اتوکد
A
علیرضا
5 سال قبل
باسلام.بنده تمام مواردی که در راهنما ذکر شده بود را اعمال کردم ولی باز متن نوشته شده از راست به چپ نوشته میشود.ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید.

مدیر سایت
5 سال قبل
با سلام. منظورتونو متوجه نشدم. آیا منظورتون راهنمای کدفا هست؟ یا چیز دیگه ای؟ ضمنا، متن فارسی از راست به چپ نوشته میشه. خب پس مشکل چیه؟
A
ali
5 سال قبل
با سلام و عرض خسته نباشید این مشکل رو می تونین با بسته های به روز رسانی زیر رفع کنین:http://knowledge.autodesk.com/sites/default/files/file_downloads/AutoCAD_2016_Hotfix_1_x86.exehttp://knowledge.autodesk.com/sites/default/files/file_downloads/AutoCAD_2016_Hotfix_1_x64.exe

مدیر سایت
5 سال قبل
با تشکر از علی آقا. علی آقا، با اجازه شما، این لینک ها رو داخل یک مطلب گذاشتم تا در صورتی که دوستان توی گوگل دنبال این مشکل گشتند راحت بتونند راه حلش رو پیدا کنند.
N
نیما
5 سال قبل
با سلام و سپاس از آقای هادی پور عباساز ویندوز8.1 استفاده میکنمهاتفیکی86 رو دانلود کردم ولی نصب نمیشه یک پیغم خطا میدهThe update could not be installed because the expected Autodesk product not be located on your computer.Make sure that you are using the correct service pack for the produck لطفا راهنمایی بفرماییدمتشکرم
N
نیما
5 سال قبل
باسلاممن ورژن2016 اتوکد رو نصب کردم وبا فارسی نویس کاتب برای فارسی نویسی استفاده میکنمتاحالا با ورژن های قبلی اتوکد و کاتب بدون مشکل جملات فارسی را تایپ کرده ام ولی ورژن جدید به صورت وارونه نسبت به خط افق درعین حال با 180درجه با خط عمود نوشته ها رو پرینت میشن لطفا راهنمایی بفرماییدبا سپاس فراوان
S
seyedi
5 سال قبل
با سلام آیا ممکنه امکان نوشتن با فونت های پروین 2013 رو هم اضافه کنید؟

مدیر سایت
5 سال قبل
باید بررسی بشه. اگه مشکلی نباشه در ورژن بعدی، قابلیت تایپ با فونت های پروین 2013 هم اضافه میشه.
S
sama
5 سال قبل
سلام من فونت های TTf رو روی فونتهای ویندوزم کپی کردم اما هنوز مشکل خوانایی فایل اتوکدم رفع نشده فونت نوشته شده تو فایل اتوکدم نازنین لطفن راهنماییم کنید.

مدیر سایت
5 سال قبل
با سلام به شما، سما خانم. لطفا مطلب زیر رو با دقت مطالعه کنید:رفع مشکل نمایش فونت فارسی در اتوکد برای نوشته های تک خطی
M
میترا
5 سال قبل
سلاممن یه نقشه دارم که همه فونت هاش به هم ریخته میشه راهنمایی کنید چطوری درستش کنم؟

مدیر سایت
5 سال قبل
با سلام به شما میترا خانم. از لینک زیر، فونت ها رو دانلود و نصب کنید. ببینید درست میشه: دانلود فونت فارسی برای اتوکد
S
sunny
5 سال قبل
من ورژن 6 رو پارسال خریده بودم. خیلی وقت بود، منتظر ورژن جدید بودم که بتونم روی اتوکد 2016 استفاده کنم. دست مریزاد. ورژن جدید کدفا هم زیباست و هم سریع

مدیر سایت
5 سال قبل
خوشحالم از اینکه رضایت شما رو جلب کرده. موفق باشید.
S
ساسی مانکن
5 سال قبل
آقا این نرم افزار حرف نداره. موفق باشید

مدیر سایت
5 سال قبل
خوشحالم از اینکه رضایت شما رو جلب کرده. موفق باشید.