علت کار نکردن کدفا

علت کار نکردن کدفا در اتوکد 2015 به بعد

خطای: "Unable to load cadfa.fas file" یا "loading error"

ممکن است هنگام اجرا کدفا در اتوکد 2015 به بعد با پیغام "Security Concern" مواجه شوید. برای اجرا شدن کدفا لازم است گزینه "Load" را انتخاب کنید. در غیر این صورت کدفا کار نخواهد کرد. برای رفع مشکل در مواقعی که اشتباها "Do not load" را کلیک کرده اید، به روش زیر عمل کنید:

  1. در خط فرمان اتوکد تایپ کنید: "OP" و اینتر کنید تا پنجره "Options" اتوکد نمایش داده شود. سپس روی تب "System" کلیک کرده و در بخش "Security" روی دکمه "Security Options" کلیک کنید. پنجره "Security Options"، نمایش داده می شود.
  2. در پنجره "Security Options"، دستگیره "Security Level" را روی "OFF" قرار دهید. همچنین در بخش "Automatic loading"، حتما دقت کنید که گزینه "Load acad.lsp once at the start of the session" انتخاب شده باشد.

نکته مهم: برای امنیت بیشتر می توانید مسیر نصب کدفا را به لیست "Trusted folders for executale files"، اضافه کنید و دستگیره "Security Level" را روی "Medium" قرار دهید.

 

خطای: "error: Automation Error. Invalid variant operation"

این خطا هنگام اولین اجرای کدفا در اتوکد 2021 ممکن است رخ دهد. 

  1. در اتوکد تایپ کنید: LISPSYS و اینتر کنید و سپس مقدار 0 را در پاسخ به آن وارد کنید.
  2. برای اینکه تنظیم انجام شود باید اتوکد را ببندید و دوباره باز کنید.

علت این خطا، مربوط به زبان های برنامه نویسی اتوکد هست. اتوکد 2021 بطور پیشفرض از ویژوال استودیو استفاده می کند. اما برنامه ی کدفا با ویژوال لیسپ نوشته شده است. با تنظیم متغیر LISPSYS روی عدد 0، از اتوکد می خواهیم که ویژوال لیسپ را پشتیبانی کند.

 

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده. اولین نفری باشید که در این مورد نظر می دهید.